+421 918 188 320 anjelskeruky@gmail.com

Anjelské Ruky, n.o. poskytujúca všeobecne prospešné služby Komárno

Žiadajú ľudí o pomoc rodine v núdzi v Modranoch

 

Modrany, Slovensko – Dnešný deň prináša ťažký príbeh rodiny žijúcej na juhu Slovenska, ktorá sa nachádza v nesmiernej núdzi a potrebuje našu pomoc. Sme hlboko zasiahnutí príbehom a úprimne veríme, že spoločne môžeme priniesť úľavu a zmenu do ich života.

 

Rodina v núdzi v Modranoch:

V obci Modrany na juhu Slovenska žije rodina v starom domčeku, kde chýba aj životné minimum ako voda, kúpeľňa a WC. Mladá matka s mentálnym postihnutím, so svojimi tromi deťmi (vek 17, 14, 8) a starým otcom bojujú s nedostatkom základných vecí, akými sú drogéria, čistiace prostriedky, trvanlivé potraviny a školské potreby.

 

Rodina prežíva ťažké obdobie. Dve z troch detí sú ZŤP – jeden z nich má vrodenú hemofíliu, čo znamená, že jeho život je v neustálom ohrození. Ďalšie dievča je hluchonemé bez možnosti komunikácie pomocou posunkovej reči, pretože nemá nikoho, kto by ju mohol naučiť. Starý otec, ktorý je tiež súčasťou rodiny, sa snaží prispieť, ale ich finančná situácia je extrémne náročná.

 

Rodina žije len z matkinho invalidného dôchodku vo výške 499 eur a rodinných prídavkov. Po 14 rokoch utrpenia, ktoré prežívali v dôsledku násilia zo strany otčima, ktorý bol neskôr podmienečne odsúdený, sa snažia znovu začať svoj život.

 

V súčasnej dobe vysielaná reportáž (https://www.noviny.sk/slovensko/823354-vdaka-lekarke-prehovoril-ake-peklo-zazival-spolu-s-mamou-otcim-ich-tyral-dlhe-roky) prináša pohľad do ich ťažkej situácie a životných podmienok.

 

Ako môžete pomôcť:

Vyzývame vás, aby ste sa pridali k nám v tejto charitatívnej snahe o pomoc. Každý dar, či už vo forme finančného príspevku, služby pri pomoci rekonštrukcie interiéru (ako je vymaľovanie domu, rekonštrukcia strechy/exteriéru alebo zariadenie kúpeľne/izieb) alebo drogérie, čistiaceho prostriedku, školských potrieb, prinesie úľavu a trochu radosti do života tejto rodiny.

 

Rodinné Centrum Slunce n.o. v zastúpení riaditeľky Silvie Téglásovej pravidelne 1x týždenne zastrešuje rodinu s trvanlivými a inými potraviny

 

Transparentný účet na pomoc:

IBAN: SK03 7500 0000 0040 3284 3377

do poznámky prosím napísať : (Zuzana Radochová s rodinou)

 

Organizátor pomoci (v prípade pomoci sa obráťte na kontaktnú osobu):

Mgr. Daniela Kallós Belokostolská

Riaditeľka Anjelské Ruky, n.o., Komárno

Telefónne číslo: 0918 188 320

 

V Anjelských Rukách, n.o. Komárno,  sme odhodlaní priniesť úľavu do života tejto rodiny, a každý váš príspevok nám v tom pomôže.

Zároveň by sme sa chceli veľmi pekne poďakovať dievčatám v Centre Dobrovoľníctva Nitra, ktoré ako prvé s veľkou láskou zohnali urýchlene pomoc, aby táto rodina mala krásne požehnané Vianoce, ktoré doteraz nezažívali. Touto cestou sa poďakovať  chceme aj  rodine Timei Barosovej, Ediny Szücsovej, Zuzany Slezákovej, Kallósovej, za Vianočné darčeky pod stromček.

Úprimná vďaka.

                                 

 

V mene rodiny z Modran srdečne ďakujeme za vašu podporu. Spoločne môžeme urobiť veľký rozdiel v ich živote a priniesť im aspoň trochu svetla v tomto ťažkom období.

ĎAKUJEME