+421 918 188 320 anjelskeruky@gmail.com

Milí priatelia,

dlhšie sme o sebe nedali vedieť, nakoľko aj nás (ako všetkých) postihla táto „covidová doba“ a práce máme ešte viac ako inokedy. Už nejakú dobu pracujeme nonstop a robíme, čo je v našich silách. Napriek tomu, že časy sú to ťažké, nechceme sa sťažovať a sme radi, že dokážeme pomôcť tam, kde je to potrebné. A snažíme sa pracovať s úsmevom na perách a byť pozitívni. Ehm…teda negatívni, no pozitívne naladení. 🙂

A ako teraz prebiehajú naše dni? Každý deň sa staráme o covidových pacientov v domácom prostredí, denne testujeme zamestnancov firiem, sú to stovky ľudí v celom Nitrianskom kraji. Pravidelne tiež testujeme Úrad Nitrianskeho samosprávneho kraja, testujeme a vypomáhame Zariadeniu pre mentálne postihnutých. Ešte v lete sme opakovane pretestovali ľudí bez domova, štátne a mestské inštitúcie.

Naše sestry svedomito a bez strachu, no s veľkým rešpektom k ochoreniu Covid-19 pravidelne ošetrujú pacientov v domácom prostredí v osobných ochranných prostriedkoch a ani jedného pozitívneho pacienta neodmietame. A tak o tých, ktorých z kapacitných dôvodov nemocnice neprijali nemocnice na hospitalizáciu, sa staráme my – sestry z ADOS.

O tom, s akými problémami sa musíme tiež potýkať, bola natočená aj reportáž na TV Joj.

Zopár momentov z našej aktuálnej práce si môžete pozrieť v galérii fotiek. Prajeme vám veľa zdravia.